LEKTURY OBOWIĄZKOWE

CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ – HARDCOROWY TEST DLA FANÓW

By on 20 marca 2017

Chłopaki nie płaczą, polskie komedie, test znajomości

Wiem, że dla niektórych coś takiego jak dobry polski film nie istnieje, ale ja jestem fanem. Może Oscara z tego nie będzie, a Lubaszence daleko do Kubricka, czy Spielberga, ale mam to w dupie. Tak naprawdę na mało której hollywódzkiej produkcji za grube siano śmiałem się tak jak na wielu polskich tytułach. Kiedy wchodzę w nowe towarzystwo, rzucam w rozmowie jakimś tekstem z filmu i gdy słyszę odpowiedź, wiem, że jestem wśród swoich.

Polskie filmy mają dawać rozrywkę i z tego zadania wywiązują się na pełnej eleganckości. Możesz mnie nazwać ignorantem. Nie zależy mi. Jak będę chciał ambitnego kina to pójdę na Kurosawę.

LEKTURY OBOWIĄZKOWE

Z mojego umiłowania i w geście szacunku do polskich filmów i ich fanów, rozpoczynam niniejszym serię Lektury Obowiązkowe. Nie wyobrażam sobie jednocześnie, aby ta seria mogła rozpocząć się od innego filmu niż „Chłopaki nie płaczą”. To właściwie nie film, to legenda. Genialna w swej prostocie i jakże życiowa komedia sensacyjna. Dla mnie jest to dzieło tak kultowe jak „Miś” czy „Seksmisja” dla moich rodziców. Coś, co po prostu wypada i należy znać.

chłopaki nie płaczą, silnoręki, fred, bolec

To kopalnia tekstów, które na stałe weszły do słownika codziennej polszczyzny. Gdybym miał przytoczyć tutaj wszystkie, to musiałbym wkleić cały scenariusz. To zdecydowanie nie jeden z tych filmów, w którym wszystkie zabawne sceny mieszczą się w trailerze. W Chłopakach śmiesznie jest od pierwszej do ostatniej minuty. Przerysowane postaci, nietypowe sytuacje. Ten film bawi i uczy.

Gdyby nie on, pewnie nie wiedziałbym, że jeżozwierze nie żyją w Polsce, siekiera jest standardowym wyposażeniem każdego dresa, a w życiu są rzeczy ważniejsze, niż 300 baniek. Wątpliwe także, abym sam doszedł do wniosku, że polski gangster nie ma luzu, kupa to jest życie, a Twojemu trądzikowi wszystko jedno, czy uprawiasz seks z kobietami, czy z mężczyznami.

No i nie odpowiedziałbym sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić.

JAK DOBRZE ZNASZ FILM „CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ„?

Biorąc pod uwagę, że „Chłopaki nie płaczą” lecą w TV średnio dwa razy na kwartał, ciężko znaleźć kogoś, kto nie widział tego conajmniej kilkukrotnie. Ja oglądałem go jakieś 673 razy, ale mimo to nie mogę powiedzieć, że nie ma dla mnie tajemnic. Do dziś nie wiem dlaczego Angelika podczas stosunku rozkminiała testy do Koła Fortuny, które w momencie kręcenia filmu już od kilku miesięcy nie było emitowane w telewizorni, skąd Oskar miał kartę członkowską do burdelu i dlaczego Bolec dał się dymać przez Beverly Hills Video, w której jako nowości oferowane były filmy z 1971 roku.

Nie oczekuję, że odpowiesz mi na te pytania. Mam za to kilka innych, którymi chętnie przetestuję Twoją znajomość filmu. Zapraszam na ultra trudny test ze znajomości filmu „Chłopaki nie płaczą”. Zastrzegam, że łatwo nie będzie.

Jeśli wydaje Ci się, że Chłopaki nie mają przed Tobą żadnych tajemnic i szczycisz się tym, że obudzony w środku nocy możesz pod groźbą przypalenia jąder rozżarzonym prętem recytować z pamięci dowolny fragment, dobrze trafiłeś. Masz okazję sprawdzić, czy rzeczywiście jesteś kozak, czy może zwykły Psikutas bez s.

chłopaki nie płaczą, psikutas bez s

Zachęcam do wpisywania odpowiedzi w komentarzu. Nagród nie ma, więc nie oszukuj i nie ściągaj, bo tylko zepsujesz sobie zabawę. Żeby dodatkowo utrudnić, pytania są otwarte, bez podpowiedzi. Lecimy z tematem!

TEST

1. Po jakim kursie alfons przeliczał złotówki na dolary?
2. Ile hajsu było w walizce Freda i Gruchy?
3. Jak miała na imię bezpośrednia i chętna dziewczyna, do której dzwonił Oskar?
4. Jak miał na imię Grucha?
5. O której Szef kazał Bolcowi codziennie dzwonić do Freda?
6. Z jakiego kraju pochodził bezcenny kaktus Oskara?
7. Jakim nazwiskiem przedstawiał się Psikutas bez s?
8. Kim chciał zostać Laska?
9. Do którego wieku polscy chłopi zakładali babom chomąto i orali nimi pole?
10. Jaką ściemę puścił sekretarce na uczelni Fred, by dostać adres Kuby?
11. Jaką furą jeździł Bolec?
12. Którą rękę miał na temblaku Bolec po strzelaninie?
13. Na jakim instrumencie potrafił grać Bolec?
14. Jaki toast wznosili policjanci w radiowozie?
15. Do jakiego typu szkoły średniej chodził Fred?
16. Ile kosztowała marynarka Freda, którą ubierał na egzekucję, żeby ofiara opowiedziała kolegom-aniołkom w niebie, że kulkę posłał mu facet z klasą?
17. Czym chciał się zająć Bolec zamiast bycia gangsterem?


I jak? Dałeś radę, czy na widok tych pytań skoczył Ci cukier i uciekłeś? Mam nadzieję, że nie było tak źle. Prawidłowe odpowiedzi pojawią się w kolejnym wpisie z serii Lektury Obowiązkowe. Tymczasem daj znać, jaki kolejny film powinienem wziąć na warsztat.

TAGS
o mnie

Siemano z rana! Jestem Marek. Patrzę na otaczający mnie świat z przymrużeniem oka. Lubię się śmiać i w każdej sytuacji staram się szukać pozytywów. W rozmowach często cytuję polskie filmy. Nigdy, ale to przenigdy nie stosuję sarkazmu! Nawet teraz. Mimo, że uwielbiam spać, to nigdy nie ucinam sobie drzemek w ciągu dnia, bo szkoda mi życia. Zapraszam do mojego świata ;-)

Dołącz na facebookU
Szukaj
newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić żadnego wpisu!

Social Media