ALE W KOŁO JEST WESOŁO

MASZ KASZEL? UWAŻAJ! TO MOŻE BYĆ RAK!

By on 13 marca 2017

kaszel, to może być rak, uwaga, uważaj

Dopada Cię czasami kaszel? Myślisz, że po prostu się przeziębiłeś? To może być coś znacznie poważniejszego, niż Ci się wydaje. Może to nie błahostka, a Twój organizm daje Ci do zrozumienia, że dzieje się coś bardzo złego. Nie lekceważ tego!

CO POWIE WUJEK?

Każdego z nas od czasu do czasu dopadają pozornie nieinwazyjne i przejściowe schorzenia, mogące być na przykład efektem przeziębienia, czy ogólnego osłabienia organizmu. Żyjemy na coraz wyższych obrotach. Nikt specjalnie nie przejmuje się jakimś bólem głowy, swędzeniem skóry, czy kaszlem.

Zwalamy wszystko na przemęczenie, bierzemy Ibuprom, jakieś witaminki i żyjemy dalej. Nikt nie będzie przecież leciał od razu do lekarza z byle pierdołą, bo raz, że dopchać się na wizytę do specjalisty jest trudniej niż udowodnić, że Elvis żyje, a dwa – kto by panikował z powodu jakiegoś niegroźnego katarku, który jak wiadomo leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni.

Wydaje Ci się, że pomęczysz się kilka dni, a później wszystko wróci do normy? Błąd. To może być śmiertelnie niebezpieczna choroba!

Przynajmniej takie wrażenie możesz odnieść, jeśli swoje objawy skonsultujesz z wujkiem google… Jeśli kiedykolwiek źle się czułeś i wpadłeś na pomysł, żeby w internetach sprawdzić co może Ci dolegać, to pewnie doskonale wiesz o czym mówię.

TO TYLKO ŁUPIEŻ?

Kiedyś tego próbowałem. Na mojej głowie pojawił się łupież, więc myślę, pójdę, kupię jakiś Nizoral i po problemie. Coś mnie jednak podkusiło, żeby wcześniej poszukać w Internecie jakichś skutecznych sposobów na zwalczenie łupieżu. Po 15 minutach czytania, zamiast do apteki po szampon, biegłem do notariusza spisać testament.

W życiu pewne są tylko trzy rzeczy. Śmierć, podatki i to, że cokolwiek by Ci nie dolegało, diagnoza internautów może być tylko jedna – rak.

Kaszlesz? Rak.
Krew z nosa? Rak.
Masz katar? Rak.
Wysypka na lewym jajku? Rak.
Boli Cię mały palec u nogi? Myślisz, że to dlatego, że przyjebałeś po nocy o szafkę? Przykro mi. To rak.

NIE KARM TROLLA

Jeśli nie chcesz by całe życie przeleciało Ci przed oczami, a znajomi oglądali Twoją oczekującą na nieuchronnie nadchodzący zgon sino-blado-koperkową facjatę, ani się waż sprawdzać w Internecie co Ci może dolegać.

Wtedy domorosły troll-znachor w osobie pryszczatego trzynastolatka siejącego postrach nie będzie dokarmiany i może zdechnie. A kaszel pozostanie kaszlem.

TAGS
  • Rak, ewentualnie ciąża. W przypadku pierwszego można się upić ze smutku, drugiemu alkohol szkodzi. I co tu robić?

    • Kwestia radzenia sobie z tego typu wyrokami internetowych szamanów, to już inksza inkszość, temat na osobny wpis 😛

o mnie

Siemano z rana! Jestem Marek. Patrzę na otaczający mnie świat z przymrużeniem oka. Lubię się śmiać i w każdej sytuacji staram się szukać pozytywów. W rozmowach często cytuję polskie filmy. Nigdy, ale to przenigdy nie stosuję sarkazmu! Nawet teraz. Mimo, że uwielbiam spać, to nigdy nie ucinam sobie drzemek w ciągu dnia, bo szkoda mi życia. Zapraszam do mojego świata ;-)

Dołącz na facebookU
Szukaj
newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić żadnego wpisu!

Social Media