ROZRYWKA

FILMY Z 2016 ROKU, NA KTÓRE SZKODA CZASU

By on 4 stycznia 2017

W lawinie dostępnych informacji, teoretycznie łatwo jest oddzielić filmy dobre, od filmów złych. Trailery, recenzje, opinie znajomych. To wszystko powinno pozwolić na wyeliminowanie szajsu, który Ci się nie spodoba. Bywa, że film Cię zaintryguje i idziesz na niego w dniu premiery, więc opinii nie ma za bardzo gdzie zasięgnąć. Zdarza się, że ogólny odbiór filmu jest pozytywny, ale na Tobie akurat nie robi wrażenia. A czasami po prostu, mimo złych opinii decydujesz się na oglądnięcie, bo czujesz, że potencjalny chłam może okazać się dla Ciebie wartościowy.

Tak to nie działa. Z doświadczenia wiem, że jeśli coś zapowiada się nieźle, może okazać się gównem. Ale jeśli coś już od początku zapowiada się na gówno, zaiste tym gównem będzie. O dobrych filmach z 2016 roku możesz przeczytać TUTAJ. A teraz zobacz, którym produkcjom z poprzedniego roku możesz powiedzieć twarde i stanowcze raczej nie.

 

1. NIENAWISTNA ÓSEMKA

Nienawistna ósemka opinie, najgorsze filmy 2016

Film na świecie miał swoją premierę pod koniec 2015 roku, ale do polskich kin wszedł w styczniu 2016, więc uznaję, że jak najbardziej nadaje się do tego zestawienia. Mam z nim trochę problem, bo miał w sobie coś co mi się podobało, ale plusy nie przesłoniły mi minusów. A według mnie głównym grzechem Tarantino przy tym filmie jest jego czas. Bite 3 godziny opowiadania historii, której akcję można by z powodzeniem zamknąć w godzinę dwadzieścia, powoduje, że film jest rozlazły jak partia szachów. Po genialnym „Django” oczekiwałem tutaj czegoś turbo ciekawego, a dostałem masę paplaniny i kilka wystrzałów z rewolweru.

2. CLOVERFIELD LINE 10

Cloverfield line 10 opinie, najgorsze filmy 2016

Ten film miał zdecydowanie największy potencjał ze wszystkich na liście i został on perfekcyjnie zaorany końcówką, która z pewnością zajęłaby czołowe miejsce w rankingu najbardziej zjebanych filmowych końcówek, jeśli taki ranking by istniał. Film oglądałem ponad pół roku temu, ale do teraz nie mogę uwierzyć w to co zobaczyłem. Jeśli ktoś wyłączyłby mi go 20 minut przed końcem i kazałby awansem wystawić ocenę, dałbym 9/10. Po napisach końcowych 3/10 to max co może z tego być.

3. KOCHAJ

kochaj opinie, najgorsze filmy 2016

Rzadko ogląda się coś tak złego. Mam dużo cierpliwości dla polskich twórców, bo jestem fanem polskich filmów i mój margines tolerancji jest wyśrubowany do maksimum. Często tam, gdzie inni są zażenowani i wychodzą z sali kinowej, ja się śmieję i wyciągam z filmu to co najlepsze. Ale z „Kochaj” nie ma szans na wyciągnięcie tego co najlepsze, bo tam wszystko jest najgorsze. Film stawiam w jednym szeregu z paździerzami takimi jak „Jak się pozbyć cellulitu”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, czy „Wojna żeńsko-męska”. Powinni to puszczać więźniom w ramach kary.

4. SAUSAGE PARTY

sausage party opinie, najgorsze film 2016

Żenua prosto z Holiłudu, czyli historia o przygodach parówek w supermarkecie, będących analogią naszego życia, opowiedziana wyłącznie za pomocą przekleństw. Ciężko o większą beznadzieję. Szerszą recenzję znajdziesz TUTAJ.

5. INFERNO

inferno opinie, najgorsze film 2016

Kolejne rozczarowanie, tym razem bardzo zaskakujące. Po doskonałych „Aniołach i Demonach” twórcy wypuścili coś co przekreśla w moich oczach sens dawania im szansy przy kolejnych ekranizacjach powieści „Dana Browna”. Pisałem o tym TUTAJ.

6. FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć opinie, najgorsze filmy 2016

Trochę się bałem, że ten film, mimo że nawiązujący do lubianego przeze mnie Harrego Pottera, mógł wyewoluować w kierunku, którego nie zaakceptuję. Niestety tak właśnie się stało. Generalnie nie jest zły i myślę, że znajdzie licznych zwolenników, ale według mnie fantastyka weszła tu na zbyt wysoki poziom, o czym kilka słów na gorąco naskrobałem TUTAJ.


Nie były to obiektywnie najgorsze filmu 2016 roku. To moje subiektywne odczucia, jak wszystko co znajdziesz na tym blogu. Jedne filmy były beznadziejne jak herbata bez cytryny i bezsensowne jak podarowanie książki analfabecie, inne po prostu niespecjalne. Rzecz gustu. Mam nadzieję, że 2017 rok przyniesie same udane produkcje, czego sobie i Tobie życzę.

TAGS
o mnie

Siemano z rana! Jestem Marek. Patrzę na otaczający mnie świat z przymrużeniem oka. Lubię się śmiać i w każdej sytuacji staram się szukać pozytywów. W rozmowach często cytuję polskie filmy. Nigdy, ale to przenigdy nie stosuję sarkazmu! Nawet teraz. Mimo, że uwielbiam spać, to nigdy nie ucinam sobie drzemek w ciągu dnia, bo szkoda mi życia. Zapraszam do mojego świata ;-)

Dołącz na facebookU
Szukaj
newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić żadnego wpisu!

Social Media