ROZRYWKA

FILMY Z 2016 ROKU IDEALNE NA ZIMOWE WIECZORY

By on 2 stycznia 2017

Czyli propozycje na dobrą rozrywkę, którymi możesz się zainteresować w jeden z długich zimowych wieczorów. Tym bardziej, że do marca w telewizji same powtórki. Kiedy, jak nie teraz, będzie na to lepszy czas? W zestawieniu ująłem jedynie te filmy, które miały swoją premierę w ubiegłym roku. O niektórych z nich pisałem już szerzej we wcześniejszych wpisach, czy też na Facebooku, więc naturalnie przy niektórych propozycjach pojawią się linki z odnośnikami do właściwych artykułów.

 

1. PITBULL NOWE PORZĄDKI

Pitbull nowe porządki opinie, najlepsze filmy 2016

Rok zaczął się od mocnej pozycji, wyprodukowanej na rodzimym podwórku. Po ponad 10 latach od pierwszej części do kin wszedł nowy Pitbull, co przyciągnęło do kin tłumy. Byłem w samym środku tego tłumu i nie żałuję ani złotówki wydanej na bilet. Szczególnie, że miałem darmowe wejściówki. Pewnie osób, które odpuściły sobie te film było niewiele, ale jeśli akurat nie widziałeś, to masz pierwszą pozycję obowiązkową.

2. PLANETA SINGLI

Planeta singli opinie, najlepsze filmy 2016

Ja się uśmiałem. Przyjemna, lajtowa komedyjka, idealna na luźny wieczór. Pozostałe ubiegłoroczne polskie komedie zdecydowanie odstają poziomem.

3. JAK TO ROBIĄ SINGLE

Jak to robią single opinie, najlepsze filmy 2016

Tytuł podobny do poprzedniej propozycji, tematyka poniekąd też, ale podejście do tematu nieco inne. Planeta Singli szła bardziej w kierunku komedii romantycznej, natomiast „How to be single”, jak brzmi tytuł tego filmu w oryginale to taka typowa amerykańska komedia, prosta w odbiorze, nieco głupkowata, ale naprawdę śmieszna. Polecam 🙂

4. DEADPOOL

deadpool opinie, najlepsze filmy 2016

Jak nie lubię filmów o superbohaterach, tak ten oglądnąłem z dziką rozkoszą. Wybierając ten film na pokładzie samolotu w jednej z moich zeszłorocznych podróży, nastawiałem się, ze dość szybko mnie uśpi, podczas gdy wciągnął mnie niesamowicie i uchichrałem się przy nim niemiłosiernie, budząc przy tym kilka razy najbliżej siedzących współpasażerów. Deadpool to superbohater inni niż inni, więc warto dać mu szansę, nawet jeśli, a może zwłaszcza, kiedy wszystkie Iron Many, X-Meny, czy Kapitany Ameryki wywołują u Ciebie mdłości.

5. WOŁYŃ

wołyń opinie, najlepsze filmy 2016

Pozycja bezsprzecznie obowiązkowa. Bardzo realistyczne przedstawienie brutalnych wydarzeń, w tych ciężkich czasach. Więcej o tym filmie przeczytasz TUTAJ.

6. KSIĘGOWY

księgowy opinie, najlepsze filmy 2016

Kolejny raz okazało się, że Ben Affleck wczuwa się w odgrywane role i jest przy tym bardzo wiarygodny. Genialny, wciągający i zaskakujący film. Nawet nie zorientowałem się, kiedy śmignęły mi te 2 godziny, po których pojawiły się na ekranie napisy. Rozrywka na najwyższym poziomie.

7. PITBULL NIEBEZPIECZNE KOBIETY

Pitbull niebiezpiecznie kobiety opinie, najlepsze filmy 2016

Pitbullem zaczęliśmy, Pitbullem kończymy. Niektórzy zarzucają Patrykowi Vedze, że poszedł za bardzo w kierunku podśmiechujek. zamiast skupić się na twardej grze. Mi ta część bardzo przypadła do gustu. Więcej na ten temat napisałem TUTAJ.


Siłą rzeczy, przedstawiłem tu najlepsze filmy 2016 roku wybrane jedynie spośród tych, które widziałem na własne oczęta. Mam jeszcze trochę zaległości, w pierwszej kolejności planuję obejrzeć „Spotlight” i „Big Short”. Podobno urywają szyszynkę.

TAGS
o mnie

Siemano z rana! Jestem Marek. Patrzę na otaczający mnie świat z przymrużeniem oka. Lubię się śmiać i w każdej sytuacji staram się szukać pozytywów. W rozmowach często cytuję polskie filmy. Nigdy, ale to przenigdy nie stosuję sarkazmu! Nawet teraz. Mimo, że uwielbiam spać, to nigdy nie ucinam sobie drzemek w ciągu dnia, bo szkoda mi życia. Zapraszam do mojego świata ;-)

Dołącz na facebookU
Szukaj
newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić żadnego wpisu!

Social Media